PROGRAMOWANIE i WEBMASTERKA

Informacje i porady dla programistów i webmasterów. Wersja bardzo beta

CSS3 Narzędzie Online

Ostatnich kilka wpisów poświęciłem nowej wersji kaskadowych arkuszy stylu, czyli CSS3. To nie koniec, będzie dużo więcej na ten temat. A na razie, jeśli ktoś chce sobie wizualnie obejrzeć niektóre nowości CSS3 to polecam darmowe narzędzie do wizualizacji tychże, na które właśnie ostatnio trafiłem.

Autorem narzędzia jest producent programu ‚Style Master’ – firma ‚westciv’. Style Master powstał już w 1998 roku i był podobno pierwszym edytorem CSS. Sprzedawany jest do tej pory o czym można przeczytać na stronie firmy….

Ale do rzeczy. Narzędzie, które chcę polecić znajduje się tu: http://westciv.com/tools/shadows/. (Świadomie podaje link do konkretnej wizualizacji bo strona główna może nie przyciągnąć tak uwagi).

Oprócz podlinkowanej wizualizacji cieniowania tekstu, znajdują się tam narzędzia do wizualizacji cieniowania box’ów/kontenerów, gradientów (linear i radial), transformacji (przesunięcie, skalowanie, obrót, pochylenie) i text-stroke.

Polecam uwadze, narzędzie jest wykonane bardzo starannie, ładnie i efektownie, włącznie z przesuwanymi suwakami i oknem wyboru koloru. Kilka ruchów i już wiadomo o co chodzi, a oprócz wizualizacji, dostajemy także gotowy kod dla mozilli lub webkit’a (chrome), który już nie tak trudno przerobić na inne przeglądarki lub na CSS3 jak będzie już gotowy i obsługiwany.

Komentuj

*